Wonderworld - Szkoła Języków Obcych

Kursy stacjonarne i kursy online - wszystkie poziomy

  • angielski dla dzieci
  • angielski dla młodzieży
  • angielski dla dorosłych
  • nowość - japoński dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Uczymy od 1989 roku. Z nami się nauczysz!
Pabianice, Łódź, Ksawerów, Łask, Sieradz, Zduńska Wola.

Wonderworld to jedna z najstarszych szkół językowych w Polsce. Założona przez Ewę Lewandowską w 1989 r w Pabianicach i rozwijana od 1990 r wraz z Barbarą Maciszewską również  poza Pabianicami. Obie jesteśmy absolwentkami  wydziału Filologii Angielskiej na Uniwersytecie w Łodzi.

Metodyka nauczania to nasza najmocniejsza strona. Opracowujemy i wykorzystujemy w pracy własne programy nauczania wydane przez wydawnictwo Pearson Education Poland, a także opracowania metodyczne.  Dysponujemy bogatą biblioteką metodyczną dla lektorów oraz zbiorem edukacyjnych materiałów z literatury i filmu dla naszych kursantów dla wszystkich poziomów zaawansowania. Jesteśmy pionierami w nauczaniu dzieci języka angielskiego.

Prowadzimy kursy stacjonarne i online na każdym poziomie.

Historia innowacyjności w Wonderworld od początku:

Trzy książeczki do nauki pisania i czytania „Ready , Steady, Go”. Opracowane przez Ewę Lewandowską dla uczniów Wonderworld w 1999 roku.

Słowniki rysunkowe, binga, domina, plansze. Opracowane materiały wykorzystywaliśmy przez lata pracy z pierwszymi podręcznikami kursowymi  ” Your English ABC” i „Chatterbox”. Wszystkie słowa, których uczyliśmy miały swoje odpowiedniki w rysunkach z podpisami.

Zbiór piosenek i wierszy z dziecięcej literatury śpiewanej. W Wonderworld uczymy języka angielskiego między innymi wykorzystując zbiór piosenek i wierszy angielskich z dziecięcej literatury śpiewanej. Zebraliśmy kolekcję nursery rhymes, kołysanek, rymowanek, piosenek, wierszyków, wyliczanek. Zapadające w ucho rytm i melodia pozwalają przyswajać język w naturalny sposób. W materiałach tych „przemyciliśmy” wszystkie struktury gramatyczne, frazy i słownictwo niezbędne w codziennej komunikacji.

Maskotka KIX jako system motywacyjny. W Wonderworld mamy własną maskotkę – KIX. KIX to konik polny (dla niektórych kangurek), który ma różne przydomki w zależności od tego czym się zajmuje i jakie ma rekwizyty. Dzieci otrzymują kolorowe karteczki z KIXEM jako nagrodę za aktywność i sukcesy na lekcji. Autorem rysunków KIXA jest znany w Polsce i na świecie satyryk Sławomir Łuczyński. Dzieci zbierają kartoniki z KIXEM do domu i uzupełniają swoje kolekcje w albumie. Sami projektują swojego własnego KIXA. KIXY namalowane i nazwane przez dzieci trafiają do szkolnego zbioru KIXÓW i trafiają w ręce kolejnych dzieci.

 

Magazyn KIX.  przez 4 lata wydawaliśmy własne czasopismo w języku angielskim i polskim kierowane do dzieci w wieku szkolnym. Każdy tekst opatrzony był jedną, dwiema lub trzema gwiazdkami oznaczającymi stopień trudności tekstu. Nasi kursanci mogli wysyłać do nas swoje teksty i projekty plastyczn-językowe w języku angielskim. Magazyn KIX wychodził od 1990 do 1994 r.

 

Programy nauczania Wonderworld do etapów kształcenia O, I, II – poziom podstawowy i poziom rozszerzony, III – dla początkujących i kontynuujących. Opracowane przez nas dla celów Wonderworld programy nauczania zostały wydane przez wydawnictwo Longman. Od lat są stałą pozycją w ofercie wydawnictwa Pearson Education Poland jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli z całej Polski.

Materiały towarzyszące podręcznikowi Bugs dla najmłodszych wydawnictwa Macmillan. Ewa Lewandowska opracowała materiały towarzyszące książce Bugs. Wśród niech jest poradnik dla lektorów jak pracować w okresie bezpodręcznikowym oraz poradnik dla rodziców jak pomóc dziecku w nauce języka.

 

Znak „Please, Stop”. Idea autonomii ucznia w nauczaniu języka wspomagana jest znakiem „Please, Stop”. W Wonderworld kształtujemy postawy sprzyjające nauce języka. Wykorzystanie znaku „Please, Stop” ma nauczyć kursantów strategii komunikacyjnych.

Klub Angielski i Zajęcia tematyczne. Idea CLIL. W Wonderworld proponujemy zajęcia tematyczne obejmujące różne przedmioty szkolne. Kursanci mają szansę poszerzyć swój repertuar językowy o tematyczną terminologię. Zajęcia prowadzone są w bardzo ciekawy sposób. Rozbudzają ciekawość językową kursantów i poszerzają wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych.

Samoocena i Europejskie Portfolio Językowe. W Wonderworld przez kilka lat wyposażaliśmy kursantów w Europejskie Portfolio językowe. Opracowanie zgodne ze wskazaniami Rady Europy wspierające naukę języka. EPJ określa zakres znajomości języka dla danych poziomów biegłości językowej. Umożliwia dokonywanie samooceny. Zwiększa świadomość procesu uczenia się języka.

Samoocena; „I can” statements.

W Wonderworld opracowaliśmy Karty samooceny dla każdego poziomu zaawansowania. Uczniowi sami lub z pomocą nauczyciela potrafią określić co już potrafią.

Warsztaty „ABC garncarstwa po angielsku”. Od 2011 prowadzimy zajęcia garncarskie w języku angielskim. Chętni kursanci biorą udział w warsztatach garncarskich prowadzonych po angielsku. Poznają techniki pracy z gliną i toczenia naczyń na kole garncarskim, a także terminologię związaną z garncarstwem.

Zajęcia tematyczne „Angielski z filmami National Geographic”. W Wonderworld prowadziliśmy bezpłatne zajęcia filmowe „Angielski z filmami National Geographic”. Lektorzy wykorzystują je na codziennych zajęciach.

Nauka Języka angielskiego z wykorzystaniem technik teatralnych. Nasi lektorzy wykorzystują techniki teatralne w nauczaniu języka angielskiego. Przygotowują z dziećmi spektakle. Dawniej braliśmy udział w Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych w języka angielskim.

Angielski dla rodziców deDOMO. Promujemy Metodę deDomo opracowaną przez profesora Grzegorza Śpiewaka z Uniwersytetu Warszawskiego. W Wonderworld uważamy tę metodę za rewolucyjną pomoc dla rodzica w celu wsparcia codziennej komunikacji z dzieckiem w języku angielskim w domu. Dzięki temu dziecko ma sposobność wykorzystywania języka angielskiego w codziennych sytuacjach, a rodzic może skorzystać z gotowej recepty na wykorzystanie własnej znajomości języka do domowego wspomagania dziecka w nauce.

Platforma internetowa Langlion/dziennik lekcyjny. Sekretariat internetowy umożliwia łatwy dostęp do zapisów lektora na temat przeprowadzonych zajęć, frekwencji ucznia, harmonogramów opłat i zaksięgowanych wpłat. Umożliwia też wysyłanie plików z materiałami do nauki dla kursantów przez lektorów.